Gnostycyzm Prawdziwe Oblicze

Witajcie moi drodzy, rozpoczynam serię filmów o tematyce gnostyki, w kontekście biblijnym. Postaram się w najbardziej prosty sposób pokazać czym jest gnostycyzm, jak go rozpoznać. Przedstawię również moją teorię na temat „kodu 9.11”. Są to moje pierwsze filmy, więc wybaczcie sporą dozę amatorki. Myślę że następny film będzie w lepszej jakości.Tematyka odcinka:

 • Panteon bóstw gnostycznych
 • Budowa świata duchowego według gnostyków
 • Moja teoria prawdziwego znaczenia kodu „9.11”
 • Rola upadłych aniołów w świecie gnostycznym

Zapraszam na pierwszy odcinek:

https://www.youtube.com/watch?v=GbtrkEiEKQQ

Jedna myśl na temat “Gnostycyzm Prawdziwe Oblicze

 1. Opis stwarzania z 2 księgi Henocha szczegółowo wyjaśnia skąd się wzięła światłość czyli najwyższe bóstwo gnostyków
  2 Henocha
  24:
  …Zanim cokolwiek w ogóle istniało, od samego początku, cokolwiek istnieje, Ja stworzyłem z nieistniejącego i z niewidzialnego w widzialne. Posłuchaj, Henochu, zwróć uwagę na te moje słowa! Albowiem nawet moim aniołom nie wyjaśniłem moich Tajemnic, ani nie odnosiłem się do ich pochodzenia, ani Mojej nieskończoności i niepojętności, kiedy projektuję stworzenia, tak jak ja czynię je tobie znane dzisiaj.

  Zanim bowiem zaistniały jakiekolwiek widoczne rzeczy, JA, JEDYNY, poruszałem się wokół niewidzialnych rzeczy, jak słońce, od wschodu na zachód i z zachodu na wschód. Ale słońce ma w sobie odpoczynek; jednak Ja nie znalazłem odpoczynku, ponieważ wszystko jeszcze nie zostało stworzone. Ja przemyślałem pomysł utworzenia fundamentów, aby stworzyć widzialne stworzenie.

  25

  „Dowodziłem najwyższymi rzeczami:” ‚Niech jedna z niewidzialnych rzeczy zstąpi w widoczny sposób! ” I zstąpił Adoil, niezwykle duży. Spojrzałem na niego, a oto w jego brzuchu miał on wielkie światło. Powiedziałem mu: „Zdezintegruj się, Adoil, i niech stanie się widoczne to, co się narodzi z ciebie.” I on się zdezintegrował i wtedy wyszło bardzo wielkie światło.

  Byłem pośrodku wielkiego światła i światła ze światła  to się niesie i wyszedł wielki wiek, i objawiło się w nim całe stworzenie, które przemyślałem aby je stworzyć. I widziałem, jakie to było dobre.

  Umieściłem dla siebie tron i usiadłem na nim. Wtedy przemówiłem do światła: „Wstąpisz wyżej niż tron i umocnisz się znacznie wyżej niż tron, i staniesz się fundamentem najwyższych rzeczy”. Nie było niczego powyżej światła, oprócz samej nicości. I znowu skłoniłem się i spojrzałem w górę z mojego tronu.

  26

  „Zawołałem po raz drugi do najniższych rzeczy i powiedziałem: ‚Niech jedna z niewidzialnych rzeczy wyjdzie jako solidna”. I wynurzył się Arkhas, solidny, ciężki i bardzo czarny Powiedziałem: „Zdezintegruj się, Arkhasie, i niech stanie się widoczne to, co się narodziło z ciebie!” I on się zdezintegrował, wyszedł wiek, mroczny, bardzo wielki, niosący stworzenie wszystkich niższych rzeczy. I widziałem, jakie to było dobre. Powiedziałem do niego: „Zejdź nisko i stań się solidnym! I stań się fundamentem najniższych rzeczy! I on powstał i przyszedł i stał się solidny, i stał się fundamentem rzeczy najniższych, i nie ma nic niższego od ciemności, z wyjątkiem samej nicości.

  Jak sam Bóg powiedział powyżej światłości nie ma nic poza samą nicością.
  A nicością Biblia nazywa wszystkich bogów którzy NIE ISTNIEJĄ .

  Bardzo dobry film odkrywający ICH prawdziwą religie .
  Bóg obnaża Tajemniczy Babilon Wielki i „poznanie wzrasta”

  Nahum 3:
  4 Skutkiem mnóstwa nierządów ladacznicy pełnej wdzięku,
  władczyni czarów,
  która uwodziła narody swymi nierządami,
  a plemiona swoimi czarami;
  5 «Oto Ja przeciw tobie! – wyrocznia Pana Zastępów! –
  i podniosę twe szaty na oblicze twoje,
  i ukażę narodom twą nagość,
  a królestwom – twą sromotę.
  6 I rzucę na ciebie obrzydliwości,
  i zelżę ciebie, i wystawię cię na widowisko».

  Niech tak się stanie !

  Niech Bóg Izraela Cię prowadzi bracie .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s