CHABAD – przyjście ciemności!

Jestem po kolejnej sesji z „kabalistą” w roli głównej, przedstawie wam z grubsza jak rozmowa wyglądała ciekawsze elementy, ponieważ nie ma sensu robić całego scenogramu z naszego dialogu bo to za wiele nie wniesie, to co ja pisałem i on jest zbyt wiele i mogło by być nudnawe i zajmować zbyt wiele czasu.

Będę wam przytaczał epizody z rozmowy, oraz moje interpretacje tego co się od niego dowiedziałem.

 

Na początek wyjaśnię tym osobom które nie wiedzą kim jest tajemniczy „kabalista”. Jest to obywatel Polski tu urodzony jednak z rodziny żydowskiej, który uczęszczał na nauki do synagogi elitarnej w „NYC”. Tam jeden z słynnych rabinów uczył go podstaw kabały i astrologii , z uwagi na to że nie ma jeszcze 40 lat nie ma możliwości by ją studiować oficjalnie bynajmniej, jednak został odpowiednio wprowadzony nie tylko w samą idę ale również w plany tak zwanego „CHABAD”.

 

Czym jest CHABAD ?

 

Jest to judaistyczny odpowiednik islamskiego dżihadu, jednak bardziej przebiegły i ma bardziej charakter zakulisowego oddziaływania na rządy światowe niż jakaś tam agresywna wojna i ucinanie głów jak ma to miejsce w przypadku islamskiego odpowiednika, co nie znaczy że nie powoduje ofiar śmiertelnych na całym świecie. Tak naprawdę niewiele wiadomo oficjalnie czym jest chabad i jak daleko sięga. [b]Sam „kabalista” przyznał że jest to ruch religijno-polityczny.[/b]

Oficjalnie wiemy :

„Chabad Lubawicz to filozofia, ruch i organizacja. Według wielu jest dziś najbardziej dynamiczną siłą napędową żydowskiego życia. Lubawicz dosłownie znaczy „miasto braterskiej miłości”. Słowo „Chabad” to akronim hebrajskich słów nazywających trzy intelektualne cnoty: chachma – mądrość, bina – zrozumienie i da’at – wiedza. Religijna filozofia ruchu Chabad Lubawicz będąca najgłębszym wyrazem B-żej Tory, uczy zrozumienia i poznania Stwórcy, roli i celu dzieła Stworzenia oraz znaczenia i wyjątkowej misji każdego Stworzonego.”

 

Wielu twierdzi że jest to żydowska sekta marginalizując CHABAD do jakiejś tam zamkniętej grupy nawiedzonych ludzi. To jest błąd ponieważ jest to nurt ideologiczny który może być wyznawany przez każdego żyda niezależnie od stanu, synagogi, a nawet pochodzenia. Więc sama organizacja Chabad Lubawicz to jedynie wierzchołek góry lodowej całego ruchu.

 

Jak powstał CHABAD Lubawicz ?

Powstal 250 lat temu w małym mieście w Rosji o nazwie „Lubawicz”. Jest toruch chasydzki religijny który zaczyna się od ich pierwszego rabi Szneura Zalmana (1745-1812) . Rabbi ten dokonał czego ś w rodzaju rewolucji, udało mu się zjednoczyć żydów w diasporze łącząc wspólną ideą wykształconych praktykujących o raz tych niewtajemniczonych, prostych żydów mieszkających na terenach ówczesnej Rosji.

Po swoim powstaniu 250 lat temu, ruch Chabad Lubawicz – gałąź chasydyzmu – rozprzestrzenił się w Rosji oraz innych okolicznych krajach. Odpowiadał uczonym na pytania, które ich gnębiły, a prostych rolników obdarzał miłością, której im wzbraniano. W końcu filozofia Chabad Lubawicz i jej wyznawcy dotarli do prawie każdego zakątka świata i wpłynęli na prawie każdy aspekt żydowskiego życia. Siedziba główna Chabad Lubavitch miesci się w Nowym Jorku.”

 

Idea ta była kontynuowana przez kolejne pokolenia 7 kolejnych rabbbi, oraz rozudowywana o kolejne nauki .

1. Schneur Zalman (1745–1812)
2. Dovber Schneuri (1773–1827)

3. Menachem Mendel Schneersohn (1789–1866)

4. Shmuel Schneersohn (1834–1882)

5 Sholom Dovber Schneersohn (1860–1920)

6 Joseph Isaac Schneersohn (1880–1950)

7 Menachem Mendel Schneerson (1902–1994)

 

Cele CHABADU.

 

Oficjalnie co można cele ich są bardzo prozaiczne, rozpowszechnianie kultury żydowskiej, pojednanie między żydami a „gojami”, ale tak naprawdę zajmują się głównie prowadzeniem szkół dla nawracających się żydów z całego świata, szkoleniu rabinów wszelkiej maści i rodowodu judaistycznego. Wygląda to jak pospolite ruszenie żydowskie które ma na celu wpajanie idei chabadu każdemu kto ma choć trochę świadomości o swoim żydowskim pochodzeniu. Dlatego najbardziej wiernymi członkami są osoby odkrywające swoje żydowskie pochodzenie. Dokładnie tym zajmuje się organizacja „Lubawicz” od wczesnych lat 40-tych.
Jednak nieoficjalnie dowiedziałem się sporo więcej o ich celach. Otóż starają się przygotować świat na przyjście ich mesjasza. Według Kabalisty po 7 rebbe ( Menachem Mendel Schneerson ) ma nadejść mesjasz żydowski. Dlatego Scheneerson nie wyznaczył swojego następcy. Obecnie Lubawicz nie posiada swojego rebbe, są w stanie oczekiwania na mesjasza. Również się dowiedziałem że, 98% Żydów twierdzi że ostatni rebbe ma się reinkarnować albo zmartwychwstać jako „mesjasz”.

 

 

Skąd się wziął ChaBad ?

 

Według „kabalisty” sama nazwa wywodzi się z pierwszych 3 prawd kabały :

Chahma

Binah

Daat

 

Kabalista określił to jako „Pierwiastki boże”, nie mniej wiemy na pewno że chabad jako ruch polityczno-filozoficzny został rozpoczęty i realizowany przez środowisko żydowskie powiązane czy inaczej powiedzieć : wtajemniczone w kabalistyczną naukę.

Wiem od kabalisty , że nikt nie może realizować CHABADU jak tylko ktoś narodowości żydowskiej !.

Jednak same działania główne wykonują mniej lub więcej wtajemniczeni „goje”.

 

W jaki sposób CHABAD działa?

 

Nie będę tego zbytnio rozwijał bo schemat jest  znany każdemu kto interesuje się  tematem rządów zakulisowych. Jest bank w rękach żydowskich, jest telewizja i polityk, więcej nie trzeba by wszyscy nadstawiali ucha po wytyczne. Na moje sugestie jakoby chabad był hamowany przez UE kabalista wybuchł śmiechem, stwierdził że chabad pięknie się realizuje całej EU, Rosji, i USA. Ponoć Putin to wielki przyjaciel chabadu, z  resztą ostatnia zadyma na Krymie pokazała jak Putin realizuje pragnienia przywódców religijnych elit żydowskich. Krym jest własnością elity żydowskiej w USA od 1964 r. Wiem że w Rosji główny koordynatorem jest Sam Lazar ( główny rabin Rosji). W Polsce CHABAD jest również realizowany od 25 lat. Objawia się on głównie werbowaniem Polaków z polsko-żydowskim pochodzeniem, rozpowszechnianie „pojednania”, polsko-żydowskiego. Głównie z naciskiem na przyznawaniem się  polaków do  krwawej historii, holokaustu, oraz  rozmywaniu prawdziwej historii II w.ś. Polskie rządy od 25 lat współpracują na rzecz CHABAD, podpisując tajne umowy z Izraelem, (ś.p. Lech Kaczyński ),  wprowadzając ustawy sprzyjające odbieranie majątków polskiemu państwu na rzecz żydowskich organizacji. W tym linku mamy typowy przykład jak to działa :

http://natemat.pl/73183,forbes-oskarza-tak-elita-polskich-zydow-zeruje-na-oddanym-im-majatku

W Polsce jest tendencja do przyjęcia politycznie poprawnego krytycyzmu wszystkiego co polskie. Oczywiście to jest promowane przez lewicowe struktury, to również część chabadu starającego się osłabić Polskę jako jednolity twór, na rzecz podzielonego państwa wewnątrz. Nie było by to możliwe bez naszych polityków pochodzenia żydowskiego, zajmujących najwyższe stanowiska państwa od 25 lat. 

Wszelkie zamieszanie polityczne, wojny na Bliskim Wschodzie , napływ „emigrantów” do Europy, wojna z „teroryzmem”, wszystko to prawdopodobnie efekt działania chabadu. Kabalista oczywiście zaprzeczył, jednak dał mi do zrozumienia że skoro  wszystko idzie po ich myśli to jest to równoznaczne z stwierdzeniem , że skoro im nie przeszkadza to musi jedynie pomagać.

Moje przemyślenia.

 

Ustami samych Żydów którzy szkolą się w synagogach u rebbe chabad Lubawicz wiemy jak daleko zaszły ich plany, i jak łatwo te plany są realizowane. O ile samo oczekiwanie na mesjasza przez Żydów nie jest niczym niezwykłym to jednak same działania i próby podporządkowania sobie świata są wyjątkowo niedorzeczne i sprzeczne nie tylko z samą Torą, ale i z logiką. Skoro Mesjasz ma zjednoczyć Izrael w czasach końca wedle proroctw dawnych izraelskim prorokom, to dlaczego oni Go wyręczają wcześniej. Skoro Izrael ma być sprowadzony z ziem północnych do Izraela to dlaczego zrobili to 60 lat temu?. Dlaczego tak wielu polityków światowych praktycznie są posłuszni tej idei ?. Zapytałem o to kabalistę ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi, prawdopodobnie sam nie wie jakie są prawdziwe cele chabadu jednak dał się unieść nurtowi religijnemu jak zresztą każda religia ma to na celu, ślepo ufając swoim nauczycielom.

Chabad to ukryte działania mające na celu nie tyle przywitać ich mesjasza , ale głównie przyspieszyć jego przyjście, to kolejna rzecz jaką udało mi się ustalić. W ich doktrynach panuje przekonanie że, tradycyjni Żydzi ( ortodoksi ), hamują przyjście mesjasza swoim uwstecznieniem. Znaczy się pojmowaniem Tory w sposób tradycyjny. Ma to niby jakiś wymiar metafizyczny który spowalnia przyjście ich „mesjasza” . Więc mamy tutaj pewien rozłam wśród Żydów w tej sprawie, tradycjonaliści czekają w sposób bierny w ufności na Torze i prorokach, to te grupy Żydów , które są przeciwni powstaniu państwa izraelskiego. Oraz ci którzy obecnie rządzą USA, EU, Rosja,  zdobywają władzę i spowodowali powstanie państwa „Izrael”. Oni starają się niejako wywrzeć wpływ na Boga wymuszając przyjście teraz i tu. To cała tajemnica tych 7 rebbe którzy od 250 lat prowadzą tą ideę aż do dziś kiedy się na naszych oczach urzeczywistnia.

Obawiam się że czeka nas fałszywy żydowski mesjasz, który narobi sporego zamieszania. Kabalista twierdził że będzie niszczył „gojów”, niewielu nas ma zostać tylko do pracy, ale już teraz mogę dla nich pracować by mieć w przyszłości udział w ich bogactwach i świetności. Jest to tak sprzeczne z wizją snutą przez tradycyjnych proroków Izraela, na których rzekomo jest oparty w zasadzie Judaizm, że jest wprost nie do uwierzenia, jak bardzo Talmud potrafił zniekształcić proroctwa  ich przodków. W zasadzie możemy stwierdzić jednoznacznie  że:

– Judaizm obecnie nie ma nic wspólnego z Torą, pismami największych proroków Izraela.

Żydzi nie są Narodem Wybranym ale zupełnie obcym tworem.

– Boże słowo zawarte w Torze nie ma większego znaczenia bez interpretacji  talmudystycznej.

– Żydowski mesjasz to nie jest Mesjasz zapowiadany przez proroków izraelskich, a raczej jego przeciwieństwem.

– Kabała ( żydowska  księga wyjaśniająca przyczynę wszystkiego , oraz boską osobę ) , jest zupełnie po za treścią tego co czytamy w Biblii, w zasadzie jest w sprzeczności.

Zapewne uderzyło was stwierdzenie tego , że żydzi nie są Izraelem  opisanym w biblii. To jest temat tabu na wszelkich witrynach chrześcijańskich ponieważ uderza to w tych , którzy samo chrześcijaństwo formowali. Temat jest tak trudny ponieważ wymaga wywalenia wszystkiego co wiemy o chrześcijaństwie  i próby zrozumienia tego jeszcze raz. Chrześcijaństwo zostało oparte głównie na naukach Pawła z Tarsu , który jako członek elity żydowskiej, znając kabałę dokładnie przekierował prawdziwą Ewangelię Chrystusa na tory bliższe panującej w tym okresie „gnostycznej wiośnie”, w ten sposób ewoluowało chrześcijaństwo spychając Ewangelię Chrystusa w margines. Ostatecznie los zborów zakładanych przez Piotra Apostoła został ostatecznie zagłuszony przez nauki Pawła, ponieważ Grecy, Rzymianie, Egipcjanie  ideę gnostycyzmu mieli w swojej kulturze pogańskiej od zawsze. Szerzej temat ten opiszę w innym wpisie. Na razie odsyłam zainteresowanych do zgłębienia tematu Pawła z Tarsu.

 Paweł z Tarsu, prawdziwy ojciec Chrześcijaństwa!


 Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s