Po stronie Boga – po stronie diabła

Wydaje się że świat jest bardzo różnorodny, tyle kultur i religii, możliwych światopoglądów do przyjęcia i stosowania ich w swoim życiu. Żyjemy w świecie gdzie zachwala się różnorodność, zachęca się nas do przyjmowania tych różnorodności jako normalność, zakazuje się nam ich krytykowania i stawiania własnych wartości na piedestale. Kiedy to zrobimy jesteśmy naznaczeni jako nietolerancyjni. Wydaje się że prawda jako wartość nadrzędna została zdegradowana, stała się czymś drugorzędnym.

Prawda

Prawda od wieków oznaczała wartość jednostkową czyli przede wszystkim była jedna i jedyna, nie można jej rozdzielać jak cukierki dzieciom w przedszkolu by było sprawiedliwie. Prawda ma jedynie sens kiedy daje się ją w całości jednemu i ona jest wtedy prawdziwa.

dzisiaj pokutuje stwierdzenie:

Prawd jest wiele, wszystkie kultury mają prawo do głoszenia jej, bez względu na narodowość kulturę i religię czy światopogląd

Prawda nie jest i nigdy nie była wartością względną !!! Prawda jest punktem odniesienia tak jak latarnia morska dla statku, gwarantuje pomyślne przemieszczanie się po morzu, i dotarcie do portu. Gdy by każdy mógł sobie taką latarnie pobudować na brzegu bez względu na warunki bezpieczeństwa, statki kończyły by na mieliznach. Dokładnie takie samo działanie niesie tworzenie „alternatywnych prawd”, każdy kto się ich będzie trzymał trafi w końcu na mieliznę.

 

Kłamstwo

Kłamstwem jest wszystko to co podaje się nam za prawdę, podczas gdy nią nie jest. Różnica polega na tym że kłamstw jest wiele i można je mnożyć i dzielić, bez szkody dla samego kłamstwa. Kłamstwo przybiera często postać innych opcji obok TAK-NIE – MOŻE -NA PEWNO

 

Kuszenie Ewy w raju – pierwsze kłamstwo w historii ludzi

Tylko owocu drzewa które jest w środku ogrodu. Rzekł Bóg: nie wolno wam z niego jeść ani się go wam dotykać, abyście nie umarli.

Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie.

 

Jak rozróżnić PRAWDĘ od KŁAMSTWA

 

Prawda jest nie podzielna i nie da się jej podzielić i rozmnożyć.

Jeśli staniemy na krawędzi dachu wieżowca i zapytamy się dwóch obecnych świadków:  czy prawdą jest że jak skocze to zginę? . Jeden nam odpowie ” tak zginiesz „, podczas gdy drugi : ” no nie jestem pewien możesz zginąć ale również może się tak stać że nie zginiesz”.

Wydaje się że obydwaj mówią prawdę, pierwszy powiedział że zginę jak i drugi potwierdził ale dał jeszcze inną opcję. Jednak tylko pierwszy mówił prawdę, ponieważ prawda jest TYLKO JEDNA i NIEPODZIELNA !! I nie potrzebuje być opisywana wieloma wyrazami. To kłamstwo by przerobić na „prawdę”, trzeba „przyozdobić” tysiącami słów.

Dlatego tak ciężko jest rozpoznać w dzisiejszych czasach PRADĘ od KŁAMSTWA

Jest jeszcze jeden sposób dobry do wykrywania prawdy i kłamstwa.

 

(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

(20) Tak więc po owocach poznacie ich.

                           Ew. Mateusza 7.17

Isus Chrystus dał nam narzędzie do rozpoznawania dobrych od złych ludzi, a tak się składa że ludzie postępujący niewłaściwie, posługują się tylko i wyłącznie kłamstwem, zły człowiek  i kłamstwo są nierozłączni. Zły człowiek nie może posługiwać się prawdą, ponieważ stał by się niewiarygodny w swojej nieprawości. Dobry człowiek czyli postępujący właściwie posługuje się prawdą, ponieważ ona daje świadectwo o nim samym. Dobry człowiek postępujący właściwe nie może używać kłamstwa ponieważ również staje się niewiarygodny w swojej prawości. Jest to bardzo prosta nauka, która wypływa z całej Biblii, ale nie została ona przyjęta przez ten świat. Ponieważ świat posługuje się kłamstwem. Na kłamstwie były budowane wszystkie cywilizacje jakie człowiek formował, kłamstwem posługuje się każda religia na świecie, nawet ta, która co niedzielę cytuje fragmenty z Biblii . Jest to paradoks, ale takie są realia.

Więc jak to możliwe że kościoły zwane chrześcijańskimi, opierające swoje dogmaty na biblii są kłamliwymi instytucjami i często przestępczymi?

 Jest tego prosta przyczyna : Ludzie nieprawi, miłujący bezprawie, tworzyli lub przejęli kontrolę nad pierwszymi zbiorowiskami chrześcijan. Posługując się kłamstwami, umniejszyli prawdę która jest motywem przewodnim Biblii, tworząc system religijny, który:

 

                                     równa człowieka z Bogiem.

              Kompletnie ignoruje przykazania Boga, zakazujące jakiejkolwiek odmianie bałwochwalstwa.


Wprowadza nowe bóstwa

 

Prawda nie potrzebuje się tłumaczyć, prawda nie broni się zaciekle ponieważ zawsze wypływa na wierzch, ona wypływa od Boga, bo On jest źródłem prawdy.

Kiedy ci plują w oczy, mówisz że deszcz pada, bo nie chcesz by to było prawdą, boisz się przyznać do prawdy.

Wypierasz ją bo nie chcesz ją przyjąć, to może być wiele powodów:

– boisz się odrzucenia przez innych

– duma wewnętrzna

– bo masz z czegoś zysk i prawda nie jest ci po drodze

– lubisz te kłamstwa

– tak przywykłeś do kłamstw że stały się dla ciebie normalnością

Ale jedno wiesz.. że jest to kłamstwo… i nigdy nie uda się okłamać samego siebie !!!

Ile byśmy nie kłamali nic to nie da. Ponieważ Bóg istnieje i jest to pierwsza prawda, stworzył on świat w 6 dni a siódmego odpoczął jest to druga prawda, całe jego dzieło jest mu podporządkowane jest to trzecia prawda, nie pozwoli On, by kłamstwo zamieszkiwało Jego idealny świat. Kiedy dopełni się czas kłamstwa, przyjdzie Chrystus który oddzieli kłamstwo od prawdy dobro od zła, zrobi sąd nad naszymi sumieniami. Nie pomogą nam żadne kościoły czy religie, zaliczone sakramenty, pielgrzymki. Możemy pięściami grozić niebu, zasłaniając się kłamstwami czy pozorną „siłą człowieka”,która jest zwykłą ułudą i kłamstwem, naukowców, czy religii wschodu. Jeśli umierając liczysz że reinkarnujesz się w nowym bycie, to czeka cię zawód. Ujrzysz sąd nad sobą, do tego prowadzi słuchanie się kłamstw które nam „bardziej smakują”.

 


Jeśli wierzysz że ten znak przedstawia twój pogląd na świat to wiedz że za niedługi czas znak ten będzie wyglądał tak:

 


Całe zło i kłamstwo zostanie z niego usunięte na zawsze, szatański świat dualizmu i równowagi był by prawdą gdy by szatan był bogiem tego świata, ale nim nie jest !!!

Apeluje tu do ateistów, oraz innych ludzi uciekających od prawdy w wschodnie religie i nauki, zastanówcie się po której stronie chcecie być, bo szatan „ojciec kłamstwa” umie  to bardzo dobrze robić. Mówi nam dokładnie to co chcemy słyszeć, pokazuje to co chcemy widzieć, bo wie że kłamstwo będzie dla nas miłe i słodkie jak miód.

na koniec pewien cytat ważny który Isus Chrystus nasz przyszły sędzia powiedział dla przestrogi :

(13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.

(14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

                              Mateusza 7.13


                              

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s