Wróżbitów, Jasnowidzów – omijam z daleka !! część I

  Ezechiela 13 . 18

I mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Biada tym kobietom, które szyją czarodziejskie wstążki na wszystkie przeguby rąk i robią przepaski na głowy ludzi każdego wzrostu, aby łowić dusze! Czy chcecie wyłapywać dusze z mojego ludu, byle tylko swoje własne życie zachować?

 Bezcześcicie mnie u mojego ludu za garść jęczmienia i kromkę chleba, zabijając dusze, które nie mają umrzeć, a zachowując przy życiu dusze, które nie powinny żyć, okłamując mój lud, który słucha kłamstwa.

Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zabiorę się do waszych czarodziejskich wstążek, którymi łowicie dusze, i zedrę je z waszych ramion, i jak ptaki wypuszczę na wolność dusze, które wy usidlacie.

 Zedrę także wasze przepaski i wyrwę mój lud z waszej ręki, aby nie pozostał w waszym ręku jako zdobycz – i poznacie, że Ja jestem Pan.

 Ponieważ kłamstwem pozbawiacie otuchy serce sprawiedliwego, chociaż Ja nie chciałem, aby go pozbawiać otuchy, a wzmacniacie ręce bezbożnego, aby się nie odwrócił od swojej złej drogi, a życie zachował.

Dlatego nie będziecie miały fałszywych widzeń i już nie będziecie uprawiać czarów. Wybawię mój lud z waszej ręki i poznacie, że Ja jestem Pan.

 Ezechiel był prorokiem starożytnego Izraela, prorok biblijny to to osoba wybrana przez Boga, w celu dyktowania mu swojego słowa, które prorok miał polecenie spisywać i objawiać ludowi. Słowa te bywały czytane na placach miast, dziedzińcach królewskich, był to żywy głos Boga który upominał ludzi, lub przypominał im rzeczy o których raczyli zapominać.

Ezechiel spisał powyższy cytat mniej więcej  w 580r. pne. dotyczy on pewnego zjawiska, a raczej pewnej grupy ludzi zajmujących się wróżeniem i  jasnowidzeniem.

Zapewne spotkaliście się nie raz z kimś na rynku, kto chciał wam powróżyć, może sprzedać magiczny naszyjnik, talizman, bransoletkę która chroni przed wszelkim złym losem.

W starożytnym Izraelu było ich pełno na ulicach, zajmowały się tym głównie kobiety, wystając na ulicach, czy w bramach miast, sprzedawały bransolety i różne przedmioty mające „moc” ochrony.

Tak się składa że dzisiaj wiele się nie zmieniło, kobiety nadal zajmują się chętnie wróżbiarstwem, za pomocą tarota, czy wahadełka kultywują stare tradycje.Wrózka

 Zwróćcie uwagę: nawiązują nawet strojem do tamtego okresu.

Dawniej z wróżeniem kojarzyły się głównie cygańskie kobiety, to prawda w ludach cygańskich ten „fach”  jest częścią ich kultury, jednak dziś stało się to dziedziną usług na całym świecie.

Biada tym kobietom, które szyją czarodziejskie wstążki na wszystkie przeguby rąk i robią przepaski na głowy ludzi każdego wzrostu

Cytat ten pokazuje nam jedną ciekawą rzecz: przedmioty które posiadają „magiczne właściwości”, były obiektem handlu od zarania dziejów, wróżbici wychodzili naprzeciw oczekiwaniom ludzi, podsycając ich lęki przed złym losem, czy klątwą sąsiada, wciskali swoje opaski i bransolety jako antidotum. 

 

amulety

Inną sprawą jest również to że odbiorcami były również dzieci bo to o nich mowa :

przepaski na głowy ludzi każdego wzrostu

Dzieci były bardzo ważne dla wróżbitek, były oswajane od najmłodszych lat, szczególnie dziewczynki, do korzystania z talizmanów, magicznych bransoletek, w ten sposób Wróżbitki kreowały sobie przyszłych odbiorców ich usług, tworzyły swój rynek. Zobaczmy jak to wygląda dziś :

 

  dziecięcy magiczny świattornister

Dzieci są dosłownie zasypywane treściami związane z ezoteryką, czyli wróżki, czarodziejki, treści przemycane są za pomocą bajek Disneja, czy zabawek. Myślicie że to przypadkowe czy jest to tylko trend ? Absolutnie nie ! to jest celowe działanie, powolne zmiękczanie tematu przez bajki  rynek zabawek, doprowadził do zatarcia granic dobra i zła. Pojawiło się łagodne przejście, w którym balansują bohaterowie dzisiejszych bajek i filmów dla dzieci. Kiedyś były wiedźmy, złe okrutne czarownice. Teraz okazało się że są wróżki,  operujące „białą magią”, są dobre uczynne, i najważniejsza rzecz, posiadają moc! Co ciekawe dzięki bajkom Disneya dzisiejsze telewizyjne wróżbitki mogły wyjść z ukrycia, a ich piętno przeszłości jako czarownic zostało zapomniane, osądzone przez nowe disneyowskie pokolenie, jako dyskryminacja.

Dawne wróżbitki mogły pomarzyć jedynie o zyskach jakie zbierają ich następczynie w naszych czasach, telewizyjne korporacje masowo propagują wróżbiarstwo i promują ten proceder, z powodu korzyści i rosnącego zainteresowania takimi „usługami. Co ciekawe jeszcze 50 lat temu nasze babcie przepędzały takie wiedźmy widłami. Dzisiejsze młode babcie rozdają wizytówki sobie nawzajem z telefonami do nich.Tv biznes generuje pieniądz

 

Wróżbiarstwo zawsze opłacalne

W czasach proroka Ezechiela, wróżbici znajdowali się na dworze każdego władcy. Dla przykładu słynny król Babilonu Nabuchodonozor otaczał się setką wróżbitów, jasnowidzów, z różnych narodów. Wróżbici bardzo często posiadali spory wpływ na władcę, doradzając różne kroki, w polityce czy wojnie. Byli również sowicie wynagradzani, przeważnie schlebiając królowi, mówiąc to co chce usłyszeć. W księdze Daniela można dowiedzieć się jak to działało.

Wydaje się że dzisiejszych wróżbitów zastąpiły agencje wywiadowcze, tylko że tak się składa że owe agencje również korzystają z usług ludzi z takimi zdolnościami. Wywiad USA korzystał z usług jasnowidza w śledzeniu ruchów wojsk  byłego ZSSR, był specjalny zespół ludzi o paranormalnych zdolnościach którzy wychodząc z ciała ( OOBE), szpiegowali obiekty w dalekiej Rosji na podstawie tylko współrzędnych geograficznych. Dokładniej pod tym linkiem :

http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/jasnowidze-z-cia/ncl36

 W starożytnym świecie istniała również biedniejsza sfera wróżbitów, głównie samotnych kobiet, które w ten sposób zarabiały na życie,  krzątając się po placach i bramach. 

Bezcześcicie mnie u mojego ludu za garść jęczmienia i kromkę chleba

Co ciekawe dziś również można spotkać anonse na portalach ogłoszeniowych do prywatnych wróżek, podany telefon i  pseudonim z dopiskiem” ZADZWOŃ TERAZ”. Tak dorabiają dziś do pensji w ciężkich czasach kobiety, ale również osoby bezrobotne, możliwe że jest to w wielu przypadkach nawet jedyne utrzymanie. Wydawało by się że w myśl powiedzenia :Żadna praca nie hańbi

   Jednak nie jest to prawdą, wróżbiarstwo jest jednym z tych zajęć które hańbią człowieka, Bóg na to jasno wskazał, ponieważ on najlepiej wie co dla człowieka jest dobre a co złe !! 

Dlaczego Bóg grozi wróżbitom ?

Bezcześcicie mnie u mojego ludu za garść jęczmienia i kromkę chleba, zabijając dusze, które nie mają umrzeć, a zachowując przy życiu dusze, które nie powinny żyć, okłamując mój lud, który słucha kłamstwa.

W zasadzie wystarczy przeczytać to co podkreśliłem na czerwono i wszystko staje się jasne, wszystko co usłyszycie od wróżbity jest kłamstwem.

Kłamstwo to jest niezwykle zręcznie wymieszane z prawdą w ten sposób, by ostatecznie osoba zmieniła swoje postępowanie, co jest formą manipulacji i kontroli.

Sam schemat działania, oraz źródło tego działania opisałem również w moim poprzednim artykule pod tytułem :Jak działają demony, jak rozpoznać ich działanie

By sobie wyobrazić  w jaki sposób owe kłamstwa są podawane przez wróżbitów, podam taki przykład:

Był sobie pewien facet który popadł w dług, nie widząc wyjścia w swoich zamysłach umyślił sobie że napadnie na bank, jednak sumienie mu  broniło, zostawił to  w sferze marzeń. Jednak coś go tknęło by poradzić się wróżki, a nóż wygra w lotto sumkę i nie będzie musiał się głowić .

Zadzwonił do przypadkowej wróżki, a ona mu prawi przez telefon:

„widzę….. widzę !!sukces… to co pan  zamierza uda się panu …. ale jest też niebezpieczeństwo…. ale pokona pan trudności……. oh … no i widzę przypływ finansów i to spory przypływ.. muszę panu powiedzieć tak , jest pan zodiakalnym skorpionem, jest teraz korzystny układ planet, co oznacz dla pana wielkie zmiany i odwrócenie losu, jeśli coś pan planował ale obawia się realizować  to jest to najlepszy czas na osiągniecie sukcesu

Za tydzień ten sam facet, ośmielony wróżbą dokonuje napadu na bank, przypadkowo zabija strażnika który starał się go powstrzymać.

Specjalnie w tej opowieści pogrubiłem tekst by podkreślić, ja to nazywam roboczo „markery”, to nic innego jak słowa klucze, nimi posługują się wróżbici, jasnowidze. To przeważnie zwyczajne kłamstwa, jednak wypowiadane odpowiedniej osobie, która ma określony problem, powoduje to odpowiednie procesy myślowe oraz zmianę zachowania, postępowania.Ten temat prowadzenia rozmowy znają mediatorzy, psychologia, oraz inni „szarlatani XXIw.”

Następny przykład będzie mniej drastyczny ale z mojego życia :

Pewnej bliskiej mi osobie, człowiek który zajmuje się numerologia ( jedna z dziedzin wróżbiarstwa ), wmówił następującą rzecz :

Pewnej bliskiej mi osobie, człowiek który zajmuje się numerologia ( jedna z dziedzin wróżbiarstwa ), wmówił coś podobnego :

” muszę pani powiedzieć tak, jest pani numerologiczną „X”, a pani partner to typowy numer”Y”. Pani jest żywioł ognia  on wody, nie zgrywacie się  on będzie panią tłamsił i blokował rozwój i wibracje, nie tworzycie harmonii, to nie jest dla pani partner

Przez następny tydzień ta bliska mi osoba, stała się opryskliwa dla swojego partnera, robiła problem ze wszystkiego i szukała przysłowiowej dziury w całym.manipulacja

Jednak zdążyłem  zareagować na czas,zrobiłem mały wykład na temat numerologi i co za nią się tak naprawdę kryje. osoba ta zmieniła swój stosunek do swojego partnera i powrócił wcześniejszy ład i porządek.

tak na marginesie: Pan od numerologii to mój znajomy, jeśli będzie miał odwagę dotrwać do tego tekstu, to chciałem mu pogratulować i zachęcić do czytania dalej, mimo że nie będzie to dla niego łatwe i przyjemne 🙂

Na tych dwóch przytoczonych przykładach, widzimy typowe efekty „konsultowania” się z wróżbitami, czy jasnowidzami. Jak jedno niewinne zdanie wypowiedziane ustami wróżbity, potrafi wprowadzić zamętu i niebezpieczeństw w życie człowieka. Szukając rady, która ma nam rozwiązać problem, otrzymujemy instrukcje jak dokładnie wpakować się w jeszcze gorsze. Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s