Kłamstwo rządzi światem

Kiedy byłem dzieckiem, dziadek opowiadał mi o wojnie, jak to sowieci weszli 17 września  do polski wraz z Hitlerowcami, jak Ukraińska banda mordowała polaków, na terenach dzisiejszej Lubelszczyzny. Opowiadał mi również  o jego koledze który poddał się sowietom w 1939r i został rozstrzelany w lasach katyńskich. Kiedy w podstawówce zaczęto mnie uczyć historii, szybko okazało się że  to co było napisane w książce różni się znacznie z tym co opowiadał dziadek.

Cała historia II w. światowej była pełna niedomówień, albo lakonicznych wzmianek omijających np. w sprawie Katynia. Szybko popadłem w konflikt z panią nauczycielką, spotkałem się nawet z agresją. Podobna sytuacja była na lekcjach biologii, kiedy to pani z powagą przekazywała nam najważniejszy temat w roku szkolnym, czyli pochodzenie człowieka. Kiedy widząc jak pani wskazuje patykiem na planszy jakiegoś garbatego, owłosionego małpiszona, nazwała go naszym przodkiem,  cała klasa wybuchła śmiechem !. Pani oczywiście mocno poirytowała się. Po chwili nikt się nie śmiał. Jedynie dwie osoby śmiały się nadal, ja i mój kolega, za co cierpieliśmy do końca 8 klasy.Pani nazywała mojego kolegę : Brakującym ogniwem Darwina” a mnie , „małpą cyrkową„.

Wszyscy powiedzą :

„no tak ale to było w latach 80, była komuna”

Zgadza się „blok komunistyczny” starał się kreować swoich obywateli, jako system totalitarny musiał kontrolować to co uznają za prawdę jego obywatele. Inaczej ich władza nie miała by racji bytu. Jak że mogło być inaczej, skoro nasi sojusznicy tak naprawdę są naszymi wrogami, a cała większość obywateli nie jest komunistami.

 

BY MNIEJSZOŚĆ MOGŁA RZĄDZIĆ WIĘKSZOŚCIĄ MUSI POSŁUGIWAĆ SIĘ KŁAMSTWEM.

Zastanówmy się jak wygląda to na przykładzie dzisiejszej Polski :

– czy na pewno ludzie których wybieramy i wybieraliśmy na premierów i prezydentów, wypełniają swoje obietnice? Jeśli obiecują i wiedzą że nie wykonają to jak to nazywamy ?

– czy na pewno to co mówią media publiczne zgadza się z rzeczywistością?, skoro twierdzą w swoich sondażach że 70% ludzi w naszym kraju popiera homoseksualistów, czy jesteś pewny że poniższa tabelka pokazuje prawdę?

sonda

– czy jesteś pewny tego, gdy premier kraju twierdzi że podstawą jego rządów będzie obniżanie podatków i zmniejszanie biurokracji, tym czasem od 2007 r dwukrotnie zwiększył podatek VAT, oraz utworzył nowe odnogi podatków, jak nazwiemy jego obietnice?

– czy jesteście w 100% pewni że Unia Europejska działa dla dobra wszystkich krajów członkowskich?

Są to bardzo ważne pytania, w zasadzie każdy odpowiadając sobie w duchu wie już do czego zmierzam. Skoro nasi politycy posługują się kłamstwem to robią to w dokładnie takim samym celu.

Teraz pytanie: czy tylko świat polityki kłamie?

Jak wiadomo polityka bez pieniędzy nic nie wskóra, polityk kłamca musi uzyskać pieniądze na promocje swoich kłamstw, więc potrzebują pewnych bogatych ludzi którzy zapłacą za to.

Kim są ci ludzie? czy oni też kłamią?. Każdy lobbysta kłamie, nazywa się to wykrętnie:”niedoinformowaniem”, w świecie bankowości czy korporacji. Jedna zasada jest prosta, skoro nikt nie pyta to nie mówimy prawdy, to politycy są od kłamania.

– czy dostając ofertę z banku jesteście pewni że jest ona tak korzystna jak agenci ją przedstawiają?

– czy w reklamach mówią nam prawdę ?

– czy spotkaliście się z sytuacją kiedy agent z sieci telefonicznej stara się wam wcisnąć jakiś abonament, i telefon który niby jest za złotówkę, skoro wiecie że ani abonament, ani telefon nie kosztuje nas złotówkę, jak to nazywamy?

Tyczy się to również:

– służby wywiadowce

– system finansowy

– świat nauki

– religii

– wiedzy ogólnej

Skoro wiemy że cały świat jest poddany kłamstwu to dlaczego wierzymy mediom, naukowcom, kapłanom.

Gdzie znajduje się więc prawda w świecie kłamstwa ?

Prady szukajmy tam gdzie kłamcy wskazują kłamstwo, bo kłamca prawdę na długo ukryć nie może. Dla przykładu:

Zwykły człowiek kłamiąc ukrywa prawdę, mistrz kłamstwa będzie  nazywał prawdę kłamstwem dotąd aż wszyscy uwierzą.

W Biblii napisane że człowiek dobry nie posługuje się kłamstwem, czyli nie musi się nim posługiwać, bo nie czyni zła. 

Uczniowie zapytali się Isusa Chrystusa : „Nauczycielu jak rozpoznamy złych od dobrych? „

„Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

 Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

 Tak więc po owocach poznacie ich.”

Isus mówiąc to w kontekście fałszywych proroków, w rzeczywistości podał nam niezwykłe narzędzie do wykrywania kłamców i kłamstwa. Ponieważ fałszywi prorocy to  ewidentny przykład typowego kłamcy.

Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

Proste, jeśli ktoś twierdzi że z ostu zbiera figi znaczy się że kłamie, to przykład typowego kłamstwa, ktoś przyłapany na kłamstwie staje się automatycznie niewiarygodny.

Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

Ktoś kto kłamie nigdy nie zaowocuje dobrym postępowaniem, ponieważ świat stworzony przez boga opiera się tylko na prawdzie, a kłamstwo nie ma miejsca w dziele Stwórcy.

Całe słowo Boże które jest zapisane w Biblii, opowiada nam o kłamstwie i prawdzie, jakie skutki są następstwem kłamstwa i przyczyny pojawiania się na świecie. Dzięki temu zaczynamy rozróżniać kłamstwo od prawdy, dobro od zła, kłamcę od prawdomównego, nie ma innej księgi filozoficznej czy religijnej, która by nam to w równie przejrzysty i prosty sposób przedstawiła jak robi to Biblia.

W dzisiejszym świecie  Biblia jest przedstawiana jako kłamstwo, bajka, zabobony, jednak zastanówmy znalazł się ktoś kto  udowodnił by jakiekolwiek kłamstwo zawarte w piśmie?. Otóż nie , jedynie co potrafią to nazwać ją kłamstwem.

Kiedy kłamcy wskazują kłamstwo, możemy być pewni że zakrywają prawdę.
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s